מאמרים

התפרצות הקולינריה ושוק המזון

למרות האמרות והטענות הרבות אודות משברים כלכליים ואורח חיים קשה יום ברחבי הארץ, ישנם עדיין נתיבים דרכם אפשר למצוא גישה אל נתח ההון ולנגוס בו. נדל"ן, חיי לילה, מסעדנות ודיקור סיני. חלקם אולי לא יהפכו אף אחד מאיתמו למולטי- מיליונרים, אך החופש הכלכלי לנהל אורח חיים ברמה גבוהה בהחלט אפשרי דרך מקצועות וכיווני עסקים רבים. החלטתי להתמקד דווקא בעולם המסעדנות והגסטרונומיה, תרבות אוכל שלמה שהתפרצה בארץ בעניין של כמה שנים בודדות ורק ממשיכה לצבור תאוצה.

רק הדליקו את הטלוויזיה בביתכם ויהיה קשה לכם לפספס בזיפזופ תוכנית או אפילו ערוץ המתעסקים באוכל, מתעסקים בו בצורה המגרה והמקושטת ביותר. בין אם זו ארוחת ערב בכפר נופש בה סועדים טיולים מאורגנים אשר עוצרים במקום כדי לשים את הראש ולהתרענן, בין אם חברת קייטרינג גדולה אשר משיקה ומתבלנת אירוע של איגוד עורכי דין דיני עבודה הארצי, ה"מה אוכלים?" "מי יכין?" "ואיך זה יראה?" נלקחים מאוד ברצינות. למדנו את כל מה שראינו בטלוויזיה, את כל מה שראינו ושמענו מביקורים ברחבי העולם. הרי בינינו, איך אפשר לטייל בצרפת או באיטליה ולא להתקנא אחרי התרבות הקולינרית המתקדמת בה הם חיים. ממש רנסאס לחך.

אפשר להתחיל בכסף הגדול שחברות תקשורת ואינטרקטיב מרוויחות הודות לתוכניות הבישול הרבות, משבת בערך בערוץ אחד ועד לערוץ החיים הטובים, מסדרות ריאליטי תחרותיות ואקסקלוסיביות ועד להתמקדות בהכנת רשימת הקניות וארוחת הבוקר של מוש בן- ארי.

המשך מאמר